Retk Rabivere rappa

Oktoober on Kohila Gümnaasiumi algklassiõpilastele olnud raba avastamise kuu. Kolmel neljapäeval väljus buss kooli eest, sihiks Rabivere raba, korraldajaks Kohila Keskkonnahariduse Keskus, finantseerijaks Keskkonnainvesteeringute Keskus ja reisijuhiks õpetaja-metoodik Edith Maasik.

Tee viis Sopi järve äärde, kus asub imeilus hooldatud iidne tammik ja Järve Taabu poolt 19. sajandi II poolel istutatud õunapuu. Täname Ago Kolditsit, kes oli lahkesti nõus meid lubama üle oma kinnistu, et algklassi õpilastel oleks võimalik pääseda madalate kummikutega raba peale ilma tihedat võsa ja sügavaid kraave ületamata.

You must install Adobe Flash to view this content.

Ilmataat soosis reise, raba oli sügiseselt kaunis. Õppekäigul õpiti rabas kõndimist, tundma taimi, määrama turbakihi paksust ja vahelduseks pisteti põske mõni jõhvikaski. Tagasiteel vaadeldi tammiku all kasvavaid kauneid kärbseseeni ja koguti tammetõrusid Tallinna Loomaaia loomadele.

Sopi tammikust korjatud tõrudele lisa  kogusid veel väga paljud õpilased ja õpetajad Kohila Gümnaasiumist. Kokku tuli tõrusid kuus suurt ja rasket kastitäit, mis said transporditud loomaaeda. Suur-suur aitäh kõigile tõrukogujatele loomaaia elanike poolt!

Retked rappa aga jätkuvad järgmisel kevadel, sest rabal on mitu nägu mida kõiki peab oma silmaga kaema.

Retke jäädvustas fotodele Merike Tiidrus. Pilte saab vaadata siit.