Kes elab metsa sees 15.02, 12.03 ja 18.04.

Esimene klass tegi veebruaris raamatute ja piltide abil tutvust meie metsas elavate loomadega. Märtsis tutvuti loomade tegevusjälgedega Kohila ümbruse metsas. Õppekäigul osalesid ka lapsevanemad. Seejärel otsustati samu loomi päriselus vaadata. Aprillis saigi  teoks õppeekskursioonil Tallinna Loomaaeda.

Laste ülesandeks oli loomaaia plaani abil üles leida klassis õpitud loomade puurid. Esimesena jäi silma mõnusalt pikutav ilves. Ilvese puuri ees viidi läbi arutlus, et mis eristab ilvest kodukassist. Pärastpoole uudistati veel ilvesepoeg Kristiinat, kes hea meelega poseeris ja lasi ennas kohe pikalt vaadelda.

Järgmisena võeti sihiks kõige suurem loom ja kõige kaugem puur - karu. Pruunkaru puur oli lähestikku jääkaru puuriga. Neid kõrvuti vaadates jõuti järeldusele, et jääkaru on ikka hulga suurem kui pruunkaru.

Teel kohtasime veel mõnusalt poris magavat metsseaperet. Pikkade otsingute järel nägime ka jäneseid, kuid põdrad-kitsed olid peitunud. See-eest edvistas ja esines meile hüljeste sõpruskond, kes ka lastes tohutut elevust tekitasid. Oli mille üle imestada ning tähelepanelikemail jätkus küsimusi ja tähelepanekuid, mida teistegagi jagada. Töölehtedel olnud küsimustele leiti vaevata vastused, ikka koos ja üksteist juhendades-aidates.

1. B klass ilvest imetlemas.

Foto autor Margit Aru

3 A ja 3 C läbisid programmi "Kes elab metsa sees" 10.04.

3 a ja 3 c klass läbisid õppeprogrammi "Kes elab metsa sees". Klassis räägiti eesti metsas elavatest loomadest. Koostati loomateemalisi lauamänge. Järgnes õppeekskursioon Tallinna Loomaaeda, kus tutvuti Eesti metsas elavate loomadega.

 

You must install Adobe Flash to view this content.