Kohila Gümnaasiumi õpilased osalesid

rahvusvahelises Green Class projektis

Kolm aastat tagasi kutsuti  Kohila Gümnaasium Latvijas Finieris tütarfirma Kohila Vineer kaudu esimest korda  osalema võistlusele  Green Class (Zalā Klase). Võistlus on pikaajaliste traditsioonidega, Läti koolide hulgas väga populaarne  ja seda korraldatakse juba aastast 2001. Sel aastal pääses lõppvooru 14 Läti kooli ja Kohila Gümnaasium Eestist, keda esindasid  lõppvõistlusel  Esper Ernits, Kristel Heinleht, Kelly Õuemets, Egon Müüripeal, Hendrik Heinsar, Jaan Kruusel, Ott Onton, Vjatšeslav Deklavs, Tanel Urgard ja Alari Soikmets. Õpilasi juhendasid Kadi Adler, Kadri Vilsoo ja Kirsti Solvak.

Võistluse teemaks oli sööti jäänud maa metsastamine nii, et sellest saadav majanduslik tulu oleks võimalikult suur. Võistluse ülesanded olid esitatud mänguna.

Võistlus ise oli kolme etapiline. Aprillis esitati vastused „Land management project“ mängus küsitud küsimustele ja video kuidas õpilased vastasid mängu küsimustele ning istutasid oma kooli metsa. Teise osana võistlusest tuli tutvustada oma kooli ja osaleda sportlikel ja kodus kirjandusallikatest omandatud teadmisi kontrollival võistlustel. Selles voorus läks meil väga hästi, sest kodutöö oli hästi tehtud ja sel aastal osalenud õpilaste inglise keele oskus oli väga hea. Huvitavamad teadmised, mis võistluse käigus saadi olid, et vineerist tehakse tellinguid, planeritakse teha vormelite põhjasid ning et esinemislava põrandad on tehtud vineerist. Kolmandas voorus tuli välja mõelda uudistoode mis oleks valmistatud kasevineerist ning seda presenteerida. Mõtlesime seal kohapeal siis, et meil on kõige suurem puudus rätsadest, millega Rabivere raba peal müttamas käia. Pakkusime välja, et rätsad võiksid olla vineerist. Teise võistkondade arvates võikset vineerist teha kinga taldasid, kosmeetika ümbriseid ja ehteid. Ideed olid vahvad.

Raske võistluspäeva vahepaladeks olid korvpallilahingud, ujumine ja vesijalgrattaga sõitmine. Õhtul toimus õpilastele disco ja õpetajatele mere ääres töötuba, kus arutati päevasündmusi, planeeriti järgmise aasta võistluse teemat ja õpiti küünlaid maalima.

Teisel päeval toimus parimate rühmade autasustamine. Tore oli, et auhindu jätkus kõigile: pitsa võistkonnale, kommi, pastakas ja vihik igale õpilasele, koolile kingiti osalusdiplom ja ühisfoto. Üldvõitu seekord Kohila Gümnaasiumil võita ei õnnestunud aga 200 õpilasega rahvusvahelisel võistlusel osalemine oli väärt ja innustav kogemus.

Fotod ürituse kohta on presenteeritud Facebookis.

Täname „Latvijas Finieris“ firmat võimaluse eest osaleda nii suurepäraselt organiseeritud keskkonnaharidust propageerival üritusel ja Keskkonnainvesteeringute Keskust kes finantseeris võistluseks ettevalmistamist ja seal osalemist.