PopEt teadushuviharidusringi pilootprojekt

Märtsis 2014 sai esmakordselt kokku kümme peret, et alustada teadusmaailma avastamisega. Esimene teema, millesse Kirsti Solvaku juhendamisel süveneti oli "Elektrivoolu saladused". Tehti väikest välku ja natuke võlutrikke elektrivooluga ning püüti välja selgitada, mis see elektrivool on, kus see alguse saab ning miks tuleb elektrit kokku hoida.

Aprillikuus oli PopEtis teemaks "Mis värvi on armastus?". Joonistati ja siis vaadeldi vikerkaart läbi värviliste klaaside. Tehti "värvifotosid", millest üks allpool ka näha ja uuriti silma. Tegevusi juhendas Annika Saare.

Maikuus olime keemikud. Uurisime kõige suuremat keemialaborit -kõhtu. Õppisime hapendama piima ja indikaatorlahustega kindlaks tegema, milline on aluseline aine ja milline happeline. Määrasime Coca-Cola pH taset. Tegevusi juhendas Kirsti Solvak.

Juunis käisime PopEt-i peredega rabamatkal. Juuniks oli meie sõbralik teadushuviline pere kasvanud 15 pere suuruseks. Edith Maasiku juhendamisel toideti lihasööjat taima -huulheina-munavalgega. Õpiti rabas käituma ja rabataimi tundma. Isad õpetasid lastele männikoorest paati valmistama ning emad olid ette valmistanud piknikulaua.

Kallid PopEt huviharidusringis osalenud pered, Teie kõigiga koos oli väga vahva!

Uute kohtumisteni!