Läänemere päeva tähistamine 26.08.2021 Kohilas

Läänemere päeva tähistamiseks kutsub Kohila Keskkonnahariduse Keskus 26. augustil 2021 osalema järgmistel üritustel:

Kell 14.00 – 16.00 Talgud prügi koristamiseks Keila jõe kallastelt, Kohila piires. Kogunemine kell 14.00 Kohila Veskitammi juures, kestus kuni 2h. Talgute eesmärk on kokku korjata jõe kaldaäärne praht, et see ei satuks jõkke ja sealt vooluga edasi merre.

Osalemise soovist palun teada anda mob 5855 8040, khk@kohla.edu.ee või KHK fb sõnumites, et saaksime varuda sobiva koguse kindaid ja prügikotte. Talguid toetavad Kohila VV ja Kohila Keskkonnahariduse Keskus. Kontaktisikud Irene Volk ja Agnes Saks.

Kell 17.00 – 18.00 Loeng „Mikroplastiku murettekitav teekond merre“, lektor hüdrobioloog Lennart Lennuk, asukoht Kohila raamatukogu saalis, kestus 1h. Huvilistele suunatud loeng seni veel vähetuntud mikroplastiku probleemist. Loengu eesmärk on tutvustada inimestele, mis see mikroplastik on, mikroplastiku teke meie igapäevaelus, jõudmine merre, mõju veeorganismidele, inimesele, kuidas vähendada teket jpm.

Kell 18.45 – 19.00 – Õpituba „Loodusliku kehakoorija valmistamine“, juhendab Kohila Keskkonnahariduse Keskuse koolitaja. Peale loengut toimub Kohila raamatukogus kehakoorija õpituba. Kehakoorija on üks paljudest kosmeetikatoodetest, mis võib sisaldada mikroplastikut. Poest ostes tuleks kindlasti koorija koostisosadega tutvuda, et teha mikroplastikuvaba valik. Õpitoas valmistame ise endale looduslikest koostisosadest kehakoorija. Õpituppa registreerumine mob 5855 8040, khk@kohila.edu.ee või KHK fb sõnumite kaudu.

Üritus on tasuta.

Loengu ja õpitoa läbiviimist toetatakse keskkonnateadlikkuse projektist “Keskkonnaüritused peredele Raplamaal“. Rahastajad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Kohila vald ja Kohila Keskkonnahariduse Keskus.