2. juunil, Kohila Keskkonnahariduse Keskuse korraldatud hispaania teeteo (ladina keeles Arion vulgaris) koolitus läks asja ette. Jagati muljeid ja kogemusi ning saadi uusi teadmisi. Selgus, et pooled koolitusel osalenutest pistavad juba rinda teetigude arvu vähendamisega oma aias, pooled tulid ennetavalt teadmisi hankima, juhuks, kui teetigu ka nende kinnistuteni jõuab. Koolitaja Anneli Ehlvest on hariduselt bioloog ja malakoloog (malakoloogia – limuseteadus, molluskeid käsitlev zooloogia haru) ning rääkis hispaania teeteo elutsüklist, levikust Euroopas ja tõrjumisest.
Lektori sõnul leiti hispaania teetigu Eestist esmakordselt 2008. aastal Pärnust. Nälkjas on algselt pärit Lõuna- Prantsusmaalt, Hispaania piiri lähedalt, kust ta on pika aja jooksul levinud üle kogu Euroopa. Näiteks Rootsi jõudis see tigu juba 1975.a ja nagu lektor ütles, et pool Rootsit (lõunapoolne osa) on teetigu täis ning kuna ta on kõigesööja ja siis mingi aeg kahjustasid tigude hordid isegi viljaladusid. Eestis toimus plahvatuslik paljunemine 2020. aastal.
See väga hästi võõrsil kohastuv teetigu levib inimese abiga. Puukoolides, aiandites ja poodides müügil olevate välismaiste istikutega, millede mullapallidega võivad kaasa tulla teeteo munad.
Peale koolitust siseruumis tegime praktilise õppekäigu selle probleemse liigi levialal Kohilas. Tänud lahketele aiaomanikele. Otsiti kohti, kus teod eelistavad peituda. Hiljutise vihmasaju tõttu võis tigusid leida ka lihtsalt murul ja mullapinnal. Osalejad täheldasid huvitavat asjaolu, et peaaegu kõik teeteod Kohilas on tumedat kohvipruuni värvi. Tavapäraselt fotodel nähtud oranžikaid isendeid ei leitud.