Õppematerjalid

Mikroplastik ja plastiliigid

Lühiinfo mikroplastiku kohta ja plastiliikide kirjeldused on liikuva ekspositsiooni „Mikroplastik“ osa, mida kasutatakse vineertahvlina programmi tegevuste käigus. Valminud Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeetme (RE.2.1.5) toetusel, projekti nr RE.2.01.21-0453 “Keskkonnahariduse kättesaadavuse laiendamine Raplamaal ja väljaspool Raplamaa piire” raames. 

 

 

Virtuaalne õppeprogramm “Eesti sood”

https://www.rabivere.kohila.edu.ee/

Soo teema käsitlemiseks on loodud meie poolt virtuaalne õppeprogramm “Eesti sood”, mille eesmärgiks on omandada ja kinnistada teadmisi Eesti soodest, soo arengust, rabaelustikust, soode kaitsest ja tähtsusest inimesele. Õppematerjali on koostanud Naturewalk OÜ Kohila Keskkonnahariduse Keskuse tellimusel. Selle koostamist rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Fotonäitus “Vahemere orhideed” – autorid Rainar Kurbel ja Toomas Hirse

Kohila Keskkonnahariduse Keskusele kingitud Rainar Kurbel ja Toomas Hirse fotonäitus “Vahemere orhideed” rändas Rapla Vesiroosi Kooli kooli seinale ajavahemikul 28. jaanuar kuni 5. märts 2021. Sellest ajast reaalselt 2,5 nädalat said õpilased ja õpetajad imetleda ja uurida lõunamaiste käpaliste õite ilu, värvikirevust ja erilist kuju ning nuputada, mis põhjusel on need õied sellised. Ülejäänud ajal kahjuks oldi distantsõppel.

Näitus koosneb 31 fotost (45,5 x 32cm) ja 1 riputatavast stendist (85 x 155cm). Fotodel on küljes peenikesest tamiilist riputamise aasad. Konksud piltide riputamiseks peavad endal olema.

Laenutame fotonäitust tasuta koolidele või lasteaedadele. Täpsem info ja broneerimine Kohila Keskkonnahariduse Keskuse mob 5855 8040 või khk@kohila.edu.ee.

Näitus “Meie metsapuud”

Eesti metsas kasvavaid puid tutvustavad hästi kujundatud pannood koos puidunäidiste, puidust halgudega. Näitus koosneb suurtest kergest kangast valmistatud pannoodest (1,5 m x 2,3m), kogus 10 tk. Tekstide, fotode ja joonistuste abil on kirjeldatud 15 kodumaist puuliiki. Näituse valmimist finantseeris Keskkonnainvesteeringute Keskus, teostas Sagadi Metsakeskus.

Näituse laenutamine on tasuta.