Mesilasvahast toidurätiku töötuba

Ootame registreeruma mesilasvahast toidurätikute töötuppa!
Korraldame töötoa 8. mail, algus kell 18.00, Kohila Keskkonnahariduse Keskuse ruumides.
Juhendab Maret Sikstus, kes on suurte kogemustega keskkonnasõbralike toodete valmistaja. Osalustasu 10 eur.

Meie tegevuse kajastamine Raplamaa Sõnumites

Marleen Murumetsa artikkel 11. märtsi 2024 maakonna ajalehes “Raplamaa Sõnumid” kajastab meie läbiviidud mikroplasti programmi Rapla Vesiroosi Kooli õpetajatele. https://sonumid.ee/2024/03/11/mikroplast-on-joudnud-koikjale/

Raplamaal viime 2024. a programme läbi Raplamaa Omavalitsuse Liidu (ROL, 4 valla toetus) toel. Programm ise valmis maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeetme ja Kohila VV omaosaluse toel.

Mikroplasti programmi läbiviimine Rapla Vesiroosi Kooli õpetajatele 06.03.24

Õppeprogrammide läbiviimine Raplamaal

Sel kevadel külastame Raplamaa erinevaid asutusi ja koole ning viime läbi keskkonnahariduslikke programme.

6. märtsil oli meil Rapla päev, kus tegime 5 mikroplasti tutvustavat programmi. Hommikul alustasime Rapla Vallavalitsusest, edasi Rapla Gümnaasiumi 12-ndad klassid ning Rapla Vesiroosi Kooli 7-ndad, 8-ndad klassid ning lõpuks õpetajad. Oli see vast päev!

Täname kõiki osalejaid ning peame tunnistama, et ikka need samad püksid, mida programmi käigus peseme, annavad ühtmoodi mikroplasti välja, iga kord. Tuleme programmidega hea meelega ka Teie kooli, asutusse külla. Palume kirjutada keskkonnaharidus@kohila.edu.ee

2024. a viime programme Raplamaal läbi Raplamaa Omavalitsuse Liidu toel (4 valla toetus). Programm ise valmis maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeetme ja Kohila VV omaosaluse toel.

Mikroplasti programmi läbiviimine Rapla Vallavalitsuses 06.03.2024
Mikroplasti programmi läbiviimine Rapla Vallavalitsuses 06.03.2024.
Mikroplasti programmi läbiviimine Rapla Vallavalitsuses 06.03.2024

Meenutusi isadepäevast

Jagame teiega fotosid isadepäeva rõõmsast uudistamisest keskkonnahariduse keskuses. 11. novembril külastasid meid, mängides mänge ja vaadates Marika Mikkori punutiste näitust, nii suured kui väikesed.

Keskuse ekspositsiooni avamine

12. oktoobril 2023 toimus Kohila Keskkonnahariduse Keskuses uue 7-osalise ekspositsiooni avamine.
Sellega tähistati projekti “Keskkonnahariduse kättesaadavuse laiendamine Raplamaal ja väljaspool Raplamaa piire” valmimist.
Projekt valmis Rahandusministeeriumi regionaalarengu toetuse, Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest (RE.2.1.5) ning Kohila Vallavalitsuse poolse omaosalusega.
Kohila vallavanem Allar Haljasorg, keskuse juhataja Irene Volk ja loodushariduse spetsialist Kätri Kaik
Fotod: Merle Beljäev

Uut püsiekspositsiooni ja valminud mänge käis uudistamas ka ERR. Artikkel, galerii ja Aktuaalse Kaamera uudis SIIN.