Kohila avastusrajad on avatud!

Kus asub Kohila vanim säilinud maja? Kiusuküla ja Toompea Kohilas?Mitu korda on vabaduse monumenti taas avatud? Uued teadmised käsikäes värskes õhus veedetud ajaga ei ole kaugel.

Kohila Keskkonnahariduse Keskus on loonud Raplamaale www.avastusrada.ee keskkonda 8 virtuaalset matkarada. Igasse Raplamaa valda kaks rada. Rajad on põimitud pärimuse, õpetliku ja kauni looduse ning lugudega, mis unustatud või ka paljudele teadmata. 

Kohila piirkonnas ootavad avastamist “Kapa Kohila lood” ja “Ringiga Hagerisse”. 

Mida on mängimiseks tarvis ja kuidas alustada?

Leia www.avastusrada.ee lehelt Vaba aja alt Kohila Keskkonnahariduse Keskus. Vali sobiv rada ja alusta mängu.
Mängimiseks vajad internetiühendusega ja laetud akuga nutiseadet (telefon või tahvelarvuti). Lühemate radade puhul on võimalus rada läbida jalgsi või jalgrattaga. Pikemate radade puhul tuleks avastusrada ette võtta autoga, kuid miks mitte sobiva ilma korral ka jalgrattaga.

Käesoleval aastaajal soovitame kasutada matkates nutikindaid.

Mängus olevaid punkte võid läbida endale sobivas järjekorras. Liikudes värskenda regulaarselt ekraanivaadet. 

Kui oled avastamise lõpetanud, siis jõuab sellest ka registreerumisel kasutatud e-posti aadressile kõikide punktide tekstid koos ülesannete tulemustega. 

Kohila radade kokku panemisel oli meie teejuhiks Virve Õunapuu.

Rajad on valminud Rahandusministeeriumi Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest (RE.2.1.5), projekti “Keskkonnahariduse kättesaadavuse laiendamine Raplamaal ja väljaspool Raplamaa piire” raames. 


Sügisene metsaõpe Paunküla mägede matkarajal

Oled oodatud sügisesele metsamatkale Paunküla mägede matkarajal! Lisaks vaheldusrikka ürgse looduse, järvede, ooside ja rabalaikude nautimisele tutvustab matkajuht osalejatele ka raja äärde jäävaid metsa kasvukohatüüpe. Matka pikkus on 2,5 tundi. Raplamaa peredele ja elanikele suunatud õppematka juhendajaks on metsanduse valdkonnas pikaajalist töökogemust omav Kohila Keskkonnahariduse  Keskuse retkejuht Kadri Rütmann. Kehakinnituseks võtta kaasa enda toidupoolis ja tass. Taimeteed pakub Kohila Keskkonnahariduse Keskus.

Buss väljub kell 11.00 Kohilast, Kooli 1 parklast, Kooli bussipeatusest. Tagasi Kohilasse jõudmine u kell 14.30.
Vajalik eelnev registreerumine mob 5855 8040, khk@kohila.edu.ee või fb sõnumiga. Kontaktisik Irene Volk. Grupi suurus on kuni 22 inimest.

Osalustasu on 3 eurot / osaleja, mis kanda peale koolitusele registreerumist Kohila Vallavalitsuse kontole SEB EE191010802003808002 või SWEDBANK EE552200001120222327, selgitusse märkida oma nimi ja õpperetk 15.10.2022. Või maksta sularahas kohapeal ürituse alguses.

Õpituba on sarjast “Keskkonnaüritused peredele Raplamaal“, 2022.a keskkonnateadlikkuse projekti toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Kohila Keskkonnahariduse Keskus ja Kohila Vallavalitsus