Kohila avastusrajad on avatud!

Kus asub Kohila vanim säilinud maja? Kiusuküla ja Toompea Kohilas?Mitu korda on vabaduse monumenti taas avatud? Uued teadmised käsikäes värskes õhus veedetud ajaga ei ole kaugel.

Kohila Keskkonnahariduse Keskus on loonud Raplamaale www.avastusrada.ee keskkonda 8 virtuaalset matkarada. Igasse Raplamaa valda kaks rada. Rajad on põimitud pärimuse, õpetliku ja kauni looduse ning lugudega, mis unustatud või ka paljudele teadmata. 

Kohila piirkonnas ootavad avastamist “Kapa Kohila lood” ja “Ringiga Hagerisse”. 

Mida on mängimiseks tarvis ja kuidas alustada?

Leia www.avastusrada.ee lehelt Vaba aja alt Kohila Keskkonnahariduse Keskus. Vali sobiv rada ja alusta mängu.
Mängimiseks vajad internetiühendusega ja laetud akuga nutiseadet (telefon või tahvelarvuti). Lühemate radade puhul on võimalus rada läbida jalgsi või jalgrattaga. Pikemate radade puhul tuleks avastusrada ette võtta autoga, kuid miks mitte sobiva ilma korral ka jalgrattaga.

Käesoleval aastaajal soovitame kasutada matkates nutikindaid.

Mängus olevaid punkte võid läbida endale sobivas järjekorras. Liikudes värskenda regulaarselt ekraanivaadet. 

Kui oled avastamise lõpetanud, siis jõuab sellest ka registreerumisel kasutatud e-posti aadressile kõikide punktide tekstid koos ülesannete tulemustega. 

Kohila radade kokku panemisel oli meie teejuhiks Virve Õunapuu.

Rajad on valminud Rahandusministeeriumi Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest (RE.2.1.5), projekti “Keskkonnahariduse kättesaadavuse laiendamine Raplamaal ja väljaspool Raplamaa piire” raames. 


Sügisene metsaõpe Paunküla mägede matkarajal

Oled oodatud sügisesele metsamatkale Paunküla mägede matkarajal! Lisaks vaheldusrikka ürgse looduse, järvede, ooside ja rabalaikude nautimisele tutvustab matkajuht osalejatele ka raja äärde jäävaid metsa kasvukohatüüpe. Matka pikkus on 2,5 tundi. Raplamaa peredele ja elanikele suunatud õppematka juhendajaks on metsanduse valdkonnas pikaajalist töökogemust omav Kohila Keskkonnahariduse  Keskuse retkejuht Kadri Rütmann. Kehakinnituseks võtta kaasa enda toidupoolis ja tass. Taimeteed pakub Kohila Keskkonnahariduse Keskus.

Buss väljub kell 11.00 Kohilast, Kooli 1 parklast, Kooli bussipeatusest. Tagasi Kohilasse jõudmine u kell 14.30.
Vajalik eelnev registreerumine mob 5855 8040, khk@kohila.edu.ee või fb sõnumiga. Kontaktisik Irene Volk. Grupi suurus on kuni 22 inimest.

Osalustasu on 3 eurot / osaleja, mis kanda peale koolitusele registreerumist Kohila Vallavalitsuse kontole SEB EE191010802003808002 või SWEDBANK EE552200001120222327, selgitusse märkida oma nimi ja õpperetk 15.10.2022. Või maksta sularahas kohapeal ürituse alguses.

Õpituba on sarjast “Keskkonnaüritused peredele Raplamaal“, 2022.a keskkonnateadlikkuse projekti toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Kohila Keskkonnahariduse Keskus ja Kohila Vallavalitsus

 

Õpperetk ravimtaimede õppeks kultuuris ja looduses

17. septembril 2022 korraldab Kohila Keskkonnahariduse Keskus ravimtaimede õppepäeva „Ravimtaimede õpe kultuuris ja looduses“. Sihtrühmaks on Raplamaa elanikud, sh pered. Juhendajaks Raplamaa atesteeritud giid ja Uuskaubi ürditalu perenaine Sirje Aiaots.

Õpperetk toimub kahes osas. Kõigepealt tutvume Uuskaubi ürditalu ravim- ja maitsetaimede kasvatamisega mahepõllumajanduse tingimustes ja ravimteede valmistamisega seal, kestus 1,5h. Päeva teises osas toimub ravimtaimede õpe looduslikes kasvukohtades Vana-Vigalas. Piknikuks kaasa enda toidupoolis. Taimeteed pakub Kohila Keskkonnahariduse Keskus.

2-osalise õppepäeva pikkus koos bussisõiduga kokku 4 h 50 min. Sõidetakse marsuudil Kohila – Rapla – Märjamaa – Vängla küla – Vana-Vigala ja sama teed pidi tagasi.

Buss väljub kell 11.00 Kohilast, Kooli 1 parklast, Kooli bussipeatusest. Vahepeatused vajadusel kell 11.23 Raplas ja 11.45 Märjamaal. Tagasi Kohilasse jõudmine u kell 15.50. 

Vajalik eelnev registreerumine mob 5855 8040, khk@kohila.edu.ee või fb sõnumiga. Kontaktisik Irene Volk. Grupi suurus on kuni 22 inimest.

Osalustasu on 3 eurot / osaleja, mis kanda peale koolitusele registreerumist Kohila Vallavalitsuse kontole SEB EE191010802003808002 või SWEDBANK EE552200001120222327, selgitusse märkida oma nimi ja õpperetk 17.09.2022. 

Õpituba on sarjast “Keskkonnaüritused peredele Raplamaal“, 2022.a keskkonnateadlikkuse projekti toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Kohila Keskkonnahariduse Keskus ja Kohila Vallavalitsus

 

Loeng “Hispaania teetigu ja tõrjumine aias”

2. juunil 2022 kell 17 – 20 toimub loeng hispaania teeteost kui invasiivsest võõrliigist Eestis. Lektor ja bioloog Anneli Ehlvest kõneleb hispaania teeteo elutsüklist ja levikust, õpetab eristama kodumaistest tigudest, käsitleb selle võõrliigiga kaasnevaid probleeme. Järgneb ringkäik Kohila alevis asuvas aias või haljasalal, kus ühiselt vaadatakse, kuhu teod ennast peidavad, jagatakse näpunäiteid, mida peaks tegema, et nende arvukus ei tõuseks. Koolituse eesmärgiks on, et osalejad oskaks eristada hispaania teetigu kodumaistest tigudest, õpiksid tundma hispaania teeteo elutsüklit, mis aitab kaasa võõrliigi leviku takistamiseks. Ja et teadmatusest ei soodustataks hispaania teeteo levikut koduaias. 

Loeng toimub Kohila Keskkonnahariduse Keskuse ruumis B203, aadressil Kooli 1, Kohila. Peale loengut toimub väike ringkäik Kohila alevis, kus jagatakse näpunäiteid, et selle võõrnälkja arvukus ei kasvaks. 

Linnulaulu hommik Raplas

Kutsume varahommikust linnulaulu nautima ja lindude hääli õppima! Toimumise koht Rapla Vesiroosi tiikide ümbrus. Eesmärgiks on tutvustada elanikele linnaroheluses kuulda olevaid linnuliike.

Koolituse pikkus 3 tundi, juhendab Peep Veedla Eesti Ornitoloogiaühingust.
Kogunemine kell 7.00 Sadolini spordihoone parklas (Viljandi mnt 69A, Rapla).
Osalemiseks palun registreeruda: mob 5855 8040 või khk@kohila.edu.ee
Osalemine tasuta. Korraldaja transporti ei paku. 

Loodushommik on sarjast “Keskkonnaüritused peredele Raplamaal”. Toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Kohila vald, Kohila Keskkonnahariduse Keskus.

Otsime loodus- ja keskkonnahariduse spetsialisti (0,8 kohta)

Kohila Keskkonnahariduse Keskus

võtab tähtajaliselt, kuni oktoobrini 2023, tööle

LOODUS- JA KESKKONNAHARIDUSE SPETSIALIST 0,8 kohta

Tööülesanded:

  • keskkonnahariduslike ekspositsioonide loomise korraldamine
  • osalemine keskkonnahariduslike ekspositsioonide sisu loomises
  • ekspositsioonide juurde loodud aktiivõppeprogrammide haldamine ja haridusasutustes läbiviimine

Ootused kandidaadile:

  • kõrgharidus loodusteaduste valdkonnas
  • hea koostöö- ja suhtlemisoskus
  • algatusvõime ja loovus
  • arvuti kasutamise oskus
  • B kategooria juhtimisõigus
  • kasuks tuleb õpetamise kogemus

Tööülesanded tulenevad: Kohila Vallavalitsuse ja Kohila Keskkonnahariduse Keskuse projekti „Keskkonnahariduse kättesaadavuse laiendamine Raplamaal ja väljaspool Raplamaa piire“ tegevustest, mida toetatakse 2021. a maakondade arengustrateegia elluviimise toetusmeetmest. Sul on võimalus olla tegev keskkonnahariduse vallas, osaleda keskkonnahariduslike ekspositsioonide väljatöötamisel ja nende tutvustamisel.

Töötasu 1117 eurot (bruto)

Tööle asumise aeg on esimesel võimalusel, hiljemalt 04.04.2022

Avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad saata hiljemalt 17.03.2022 a (kaasa arvatud)             e-posti aadressile khk@kohila.edu.ee. Täiendav info: juhataja tel 5855 8040

 

Sven Zaceki fotokoolitus – kuidas pildistada lumega?

Laupäeval, 19. veebruaril 2022 korraldame huvilistele 5-tunnise loodusfoto koolituse, mida juhendab Eestis hinnatud loodusfotograaf Sven Začek.
Koolituse eesmärgiks on õppida, kuidas pildistada lumega, teemaks on loomade ja lindude tegevusjälgede pildistamine talvises looduses, kui kõik on ümberringi kiiskavvalge.
Kaheosaline koolitus koosneb 2-tunnisest teoreetilisest osast keskkonnahariduse keskuses ja 3-tunnisest praktilisest pildistamise osast õues, Kohila piirkonna looduses. Osalustasu on 15 eurot.

Kaasa enda fotoaparaat. Algus kell 11.00 Kohila Keskkonnahariduse Keskuses (ruum B203, Kooli 1, Kohila). Koolitus lõpeb 16.00.

 Vajalik eelregistreerumine mob 5855 8040, khk@kohila.edu.ee või fb sõnumiga. Grupi suurus on kuni 15 inimest. Soovi korral on võimalik osaleda ka ainult ühes osas (osalustasu suurus antakse registreerumisel teada). 

Osalustasu 15 eurot tuleb kanda peale koolitusele registreerumist Kohila Vallavalitsuse kontole SEB EE191010802003808002 või SWEDBANK EE552200001120222327, selgitusse märkida – oma nimi, pildistamine lumega. Tegelemine loodusfotograafiaga ajendab looduses liikuma ka talvel. 

Soov pildistada loodust on tõhus viis, mis motiveerib looduses matkama ja seda põhjalikumalt tundma õppima. 

Õpituba on sarjast “Keskkonnaüritused peredele Raplamaal“, 2021.a keskkonnateadlikkuse projekt nr 15 624. Toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Kohila Keskkonnahariduse Keskus ja Kohila Vallavalitsus